TAKLAMPA, jugendstil, 1900-talets första hälft, stomme av grönpatinerad metall. H 73.

Reliefdekor av bladverk. Kupa av beigetonat glas. 3 ljuspunkter.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK