PARTI TEXTIL, 14 delar, 1900-tal.

6 dukar med broderi i vitt, en del med knypplade spetsar, 33x132, 60x62, 67x46, 123x125, 205x144, 215x156 samt diam 60. Näsduk med broderi i vitt samt namnet Lisa broderat, 32x34. Ficka med broderi i vitt samt namnet Frans broderat, 35x43. 3 servettfickor med broderi i vitt samt monogrambroderi resp Frans broderat, ca 22x11. 2 förhängen till handdukshängare med vitt broderi, det ena med broderat monogram, 116x69 resp 110x54.

Bruksslitage, missfärgningar och fläckar. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK