TAKLAMPA, 1930-tal, möjligen Simon Gate. H ca 95.

Stomme av metall. Kupa och mittdekor av orangetonat frostat glas. Slipad dekor. Behängd med röktonade lövformade prismor.

Några nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK