SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Bemålat trä. Två lådor samt två dörrar som döljer hyllinredning. L 80, b 45, h 75,5. Nyckel finns.

Senare bemålning och beslag, visst slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK