FIGURINER, 4 st, keramik, Björn Wiinblad, Danmark, 1970-tal.

Blåvit glasyr, kvinnofigurer föreställande de fyra årstiderna. H 32-35.

Bruksslitage, dekor med avslag, lagningar, fotringar med flisor.

Lähtöhinta
2 000 SEK