KANDELABRAR, ett par, silver, Karl J Ottesen, Norge, 1900-tal. Tot vikt ca 1425g.

Trearmade ljusstakar i silver. Märkt i botten "Den norske stats oljeselskap a.s 1972-1997". B ca 25. H ca 26.

Slitage. Repor. Anlöpningar. Fylld fot.

Lähtöhinta
5 000 SEK