BORDSLAMPOR, 2 st, 1900-talets första hälft.

Bordslampa med grön plåtskärm och rund kromad metallfot, funkis 1930-tal. H 16. Bordslampa keramik Rörstrand, svart och vit glasyr. H 28.

Slitage. Repor. Rörstrandslampan med smärre fotnagg. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
1 500 SEK