Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

TOILETTEBORD, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. Spegel samt tre lådor. Delvis svärtad fot. L 104, b 63, h 142.

Senare beslag, avslag, delar saknas samt lös del medföljer. Torrsprickor, slitage. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK