SERVISDELAR, 106 st, porslin, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1900-tal.

Bestående av 18 mattallrikar, 12 tallrikar, 19 assietter, 15 små assietter, 15 sopptallrikar, 11 äggkoppar, 6 serveringsskålar, 3 stekfat, 6 uppläggningsfat, karott med lock, såssnipa med lock och burk med lock.

Bruksslitage. Nagg. Repor. Skador. Fläckar. Spricka.

Lähtöhinta
6 000 SEK