SKÄNK, sengustaviansk, 1800-tal.

Gråmålat trä. Två lådor i fronten samt dörrpar som döljer hyllinredning. L 131, b 52, h 133. Nyckel finns.

Senare bemålad, torrsprickor, maskstunget, slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK