Korut
332830

COLLIER, 18k guld med smaragd ca6,40ct o briljanter tot ca1,23ct. USA, 1900-talets slut. Vikt 43,6g.

Halvstelt. Integrerat hänge med infattade diamanter och avslutande smaragd. Smaragd ca13x11x7mm. L ca45,5. Kvalitet på dia Top Cape (K-L)/ SI-P.

Smärre bruksslitage. Skena smärre böjd.

Lähtöhinta
23 000 SEK