BESTICK, 123 delar, silver. C G Hallberg, Stockholm. 1950-tal. Total vikt c:a 5000 g.

Modell Diplomat. Bestående av: 13 matgafflar ( L 17,5), 14 matknivar (L 21), 14 matskedar (L 20), 13 mindre skedar (L 17), 13 smörgåsgafflar (L 14), 12 smörgåsknivar (L 17,5), 9 smörskedar, 12 teskedar,10 moccaskedar, 11 uppläggningsbestick samt 1 vardera gaffel o sked i mindre udda storlek (123).

Bruksslitage. Vikt inkl knivblad (ej silver).

Lähtöhinta
18 000 SEK