Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MATSERVIS, 90 del, snarlika, porslin, Kina, 1800-talets första hälft.

Underglasyr blå dekor av flodlandskap. Omfattande terrin med lock (L 36), 34 flata tallrikar (D 25) 27 djupa tallrikar (D 24), 20 assietter i 2 storlekar samt 8 ovala serveringsfat.

Nagg. Kantsprickor.

Lähtöhinta
38 000 SEK