SERVISPORSLIN, 29 delar, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

Blå och vit glasyr. 6 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 9 entrétallrikar, tekanna, skål, såsskål samt fat. Mattallrikarnas Diam 23.

Bruksslitage. Några med krackelyr.

Lähtöhinta
1 000 SEK