FÅTÖLJ, "Modus", Christian Vedel, Danmark, 1900-andra hälft. Modellen formgiven 1963.

Stomme i palisander, armlän och rygg i svart skinn, lös sittplymå i svart skinn. Märkt med danskt kontrollmärke.

Slitage, skador på skinnet, lagning av armlän.

Lähtöhinta
1 500 SEK