SALONGSMÖBEL, 8 delar, jugend, 1900-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. 4 stolar, 2 karmfåtöljer, soffa samt bord. Fast stoppad rygg och sits. Brickmärkt Carlsson & Reicke, Möbleringsaffär, Stockholm. Soffans L 150. Bordets H 67. Diam 80.

Repor. Slagmärken. Fläckar.

Lähtöhinta
5 000 SEK