BOJANER / BORDSLAMPOR, 2st, porslin, Kina 1800-tal. H båda ca20 (endast bojan).

Underglasyrblått, med landskapsscener och florala motiv. En bojan borrad för el samt med monterade träsockel.

Senare monterade belysninganordningar. Ej funktionstestade. Repor. Glasyrdefekter. Träsockel med skada.

Lähtöhinta
1 500 SEK