Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SEKRETÄR/HÖRNSKÅP, art deco, 1930-/40-tal.

Tre lådor undertill samt en låda på skivan. Björk med intarsiadekor i bland annat rotfanér och jakaranda. Inredning med fem lådor. Beslag i metall och bakelit. L ca 90 B 62 H 118. Nyckel finns.

Slitage. Repor. En knopp saknas på låda i skåpet. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK