GRISKANNA samt GRISFAT, flintgods, Rörstrands resp Göteborgs Porslinsfabrik, omkring 1920/1930.

Fatet l 48, b 26. Kannan h 22.

Bruksslitage, krackelyr, missfärgade.

Lähtöhinta
1 500 SEK