SENAPSKANNA, silver, empire, Anders Theodor Barkman, Varberg 1830. Vikt ca 90 gram.

Delvis godronnerad, välvt lock, uppsvängt handtag, rund fot med gallerkant. H 12.

Slitage, smärre bucklor. Sned lockknopp.

Lähtöhinta
2 500 SEK