PARTI KERAMIK, 5 delar, stengods, Sven Wejsfelt, Gustavsberg, 1980-tal.

Bestående av två vaser i lila, blå och beige glasyr. Tre skålfat på fotkant i lila, blå, grön och beige glasyr. Sign o dat och med Gustavsbergs studiohand. D ca 7,5-23. H ca 4-18.

Slitage. Spricka.

Lähtöhinta
2 500 SEK