PARTI KERAMIK, 4 delar, argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Bestående av vas, 2 små skålfat och uppläggningsfat i grön glasyr med dekor i silver, bla lejon och fisk. D ca 10-12. B o L ca 20x20. H ca 17.

Slitage. Sprickor. Fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK