TEKANNA, 1700-tal och FAT, 6 st olika, porslin, Kina 1900-tal.

Blåvit och polykrom dekor. Tekanna höjd 13, faten diam ca 9 cm.

Slitage. Tekannans lock senare, pipen med smånagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK