MÅNSKENSLAMPA, omk sekelskiftet 1900. H ca 54.

Grönt slipat glas. Med mässings hänge och avslutande kotte. Organisk dekor. Elektrifierad.

Slitage. Repor. Sprickor. Anlöpningar. Fläckar. Skador, kotte är lös. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK