TRATTGRAMMOFON + BORD, 1900-talets första hälft.

Grammofon med tratt. Märkt Felix Blomqvist Ur & Optik, Enköping. Ett antal skivor medföljer.
Bord i sengustaviansk stil. Rund skiva. Raka ben. Dekor i mässing. Diam 50, H 76.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Färgbortfall på tratten. Ej funktionstestad.
Bordet, smärre märken och repor. Blekt. Lös mässingsdel.

Lähtöhinta
3 000 SEK