LJUSKRONA, sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. H ca 47.

Genombruten kronring med tre svängda ljusarmar.

Starkt smutsad, slitage, enstaka nagg, några girlander lösa.

Lähtöhinta
1 500 SEK