BORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Rund skiva, låda i sargen, pelarben och tredelad fot med rikt skuren dekor. Diam 47, h 74.

Slitage med skador och större spricka.

Lähtöhinta
600 SEK