VITRINSKÅP, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Mörkbetsat träfanér. Två glashyllor. Klädda invändigt med olika gammelrosa medaljongmönstrade tyger. Skuren dekor. L 65, b 30, h 156.

Bruksslitage och fanérskador. Ett lås saknas samt ett lås medföljer. En nyckel finns till lås som saknas. Glashyllor med nagg och flisor.

Lähtöhinta
2 500 SEK