BOK, 2 vol, "Konstsamlingarna å de svenska kungliga slotten" av John Böttiger, numr 53/200, Stockholm 1897.

Helfranska Hedbergband i rött med rik förgylld präglad dekor. Illustrerade. Folio.

Slitage, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Exlibris efter Carl Larsson för Carl Robert Lamm. Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
2 000 SEK