SPEGELBYRÅ, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt. 4 lådor. Låsningsbar sidopilaster. Beslag av mässing. Uppsats med vippbarspegel. 2 mässingsljusstakar. 2 lådor. L 100. b 52. Total H 220.

Några fanerskador. Repor. Slagmärken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK