KISTA, allmoge, Hälsingland, tidigt 1800-tal.

Blåmålad. Smidda beslag. L 47, B 33, H 29.

Slitage. Sprickor. Färgbortfall. Lås saknas. Delar saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK