BARNSTOLAR, 10 st, BA-serien, Stephan Gip, Herbert Andersson, Gärsnäs, 1960-tal.

Bok. Ben med H-kryss.

Bruksslitage. Märken och repor.

Kirjallisuus

Modellen avbildad i Gordan, Dan: "Svenska stolar och deras formgivare 1899-2001", Byggförlaget 2002: s 194.

Lähtöhinta
2 500 SEK