341236

VAS, glas, Ingeborg Lundin, Ariel, Orrefors. 1900-tal.

Klart och brunt glas, geometrisk dekor i arielteknik. Sign Orrefors Ariel 104-D Ingeborg Lundin. H 22.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på Birgitta Crafoord Auktion, Stockholms Auktionsverk.

Lähtöhinta
5 000 SEK