Korut
341280

PARTI SMYCKEN, 21 st, silver, bla Alton, 1900-talets andra hälft. Tot vikt ca 250 gram.

Halskedja, B. Sörlings Konsthantverk, Stockholm, l 62, armring, armlänk, ca 14, 18 olika ringar, bla Gierrta. Flera med olika infattningar, bla av bärnsten. Olika strl ca 17//53-18/56. Några ringar med ställbar ringstorlek.

Slitage. Armring samt någon ring med namngravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK