STOL, gustaviansk, Anders Andersson Lindome, omkring 1800.

Vitmålad. Genombruten ryggbricka med blomsterdekor. Svängda kopplade ben. Signerad AAS.

Senare bemålning. Förstärkt sits. Lätt ranglig, smärre sprickor. Färgbortfall. Slitage.

Lähtöhinta
1 800 SEK