BYRÅ, sannolikt Italien, 1800-talets första hälft.

Valnötsfanér, riklig intarsiadekor, tre lådor, beslag i gulmetall. L 125, b 57, h 89.

Slitage, skador, omfattande fanérskador, beslag med skador, fläckar, sprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK