KALKAR, 2 st silver, bl.a. Simon Groth Köpenhamn 1871. Tot vikt ca 257 gram.

En med kvadratisk sockel på kulfötter, rundad cuppa. H 14. Kalk med rundad fot och utsvängd cuppa. H 17,5. Bägge med graverad blomsterdekor.

Slitage. Smärre bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK