URNA, porslin, Kina, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Dekor i underglasyrblått med bla drakar. H ca 33.

Slitage, saknar lock, spicka, nagg, glasyrchip, lagad.

Lähtöhinta
8 000 SEK