PARTI BESTICK, 50 delar, silver, bla C.G Hallberg, Stockholm, 1919. Tot vikt ca 1648g.

6 matgafflar, 5 matskedar, 6 bordsskedar, 5 bordsgafflar i samma servis, svenska importstämplar. 5 teskedar, 6 moccaskedar, modell "svensk spets". 7 moccaskedar modell "svensk rund". 6 fruktknivar med skaft i ben, uppläggningsgaffel, bestickpar (gaffel+kniv), liten sked.

Monogram- och minnesgravyr. Slitage. Repor. Sprickor i benskaft. Knivblad och gaffelblad i rostfritt stål.

Lähtöhinta
6 500 SEK