SKRIVBORD, Louis XV-stil, 1900-tal.

Fristående. Mahognyfaner, bronserad, metallbeslag i form av akantusblad och maskaroner, tassfötter, konturerad skiva klädd med präglat brunt skinn, tre lådor i sarg, tre blindlådor i sarg. L 200 b 102 h 81. Nyckel finns.

Slitage. Skador. Blekt. Repor. Fanerskador, torrt och avslag. Skinn torrt , blekt med fläckar. Avslag. Enstaka beslag delvis lösa.

Lähtöhinta
15 000 SEK