SCHATULL, barockstil, 1800-tal.

Ek. Närmast kvadratiskt med uppfällbart lock, på svarvade kopplade ben. Skuren dekor. Metallbeslag. L 48, b 45, h 74.

Slitage, sprickor, skador, ett hörn på nedre hyllan avbrutet. Lås saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK