BOK, "St Jacobs Minne eller historisk Berättelse om St Jacobs och Johannis församling" av Fred Wittingh, Stockholm 1771.

Med utvikbara planscher. Helfranskt Hedbergband av skinn. Präglad och förgylld dekor, guldsnitt, bokkasett.

Slitage, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
1 500 SEK