SKÅL, porslin, Arthur Percy, Gefle.

Snäckskalslik form. Vågig kant med ljusgrön glasyr invändigt dekorerad med stjärnor. Utvändigt med mörk glasyr. H 11, diam 23.

Smärre slitage, nött i förgyllning.

Lähtöhinta
1 500 SEK