BOK, "En herligh och lustigh tractat Om Hoflefwerners Förtreet och Mödesamheet..." av A. de Guevara, övers av Eric Schroder, Stockholm 1629.

Sentida helband av linne.

Slitage. Biblioteksstämpel. Ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
2 000 SEK