VÄGGFÄLT, 5 delar, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.

Fem paneler ur större väggfält. Motiv av landskap och blomsterslingor. H 135-167 vardera. B ca 30-35 vardera.

Ställvis hårt slitage, sprickor. Färgbortfall. Ej komplett.

Lähtöhinta
4 000 SEK