MATTA, Isfahan. Signerad, 1900-talets slut. Ca 182x110.

Övermönstrat grönt fält med blom- fågel- och urnmotiv.
Röd huvudbård med blom- och växtdekor.

Bruksslitage, förstärkta stadkanter.

Lähtöhinta
8 000 SEK