TARJOTIN, keramiikkaa, sign. pinxit Greta-Liisa Jäderholm 1937 Arabia Finlandia .

Käsinmaalattu krakelointikoristelu sekä keskellä kukka-aihe. Massaleimattu Arabia. L 62,5, s 39,5.

Kulumaa.

Lähtöhinta
400 EUR