DAGBÄDD, Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, modell Couch 775.

Stoppad löstagbar madrass, klädd i zebramönstrad textil. På kulfötter. Formgiven av Josef Frank 1938. L ca 200.

Slitage. Fläckar. Textil med missfärgningar. Repor på fötter.

Lähtöhinta
16 000 SEK