SPEGEL, Louis XVI, Danmark, sent 1700-tal.

Krön med plym och tofsar. Målad furu. H 95.

Slitage. Färgbortfall. Glas med omfattande anlöpning.
Senare bakstycke. Nedre dekordraperi senare. Krön med lagning och senare delar. Delvis senare bemålning.

Lähtöhinta
7 000 SEK