BÖCKER, 2 st, bla "Häst- och Boskaps-Läkaren eller underrättelse wid de almännaste sjukdomar..." av PC. Abildgaard, Lund 1792.

Även " Swenska Red-Dejan eller wälöfwada Hushållerskan huru den må skjöta och wårda den boskap och fåglar...", Västerås 1772. Pappband.

Slitage, fläckar, bläckskrift, ett band med skador ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
1 500 SEK